בלוג

כל מה שחדש בקהילת האחים הבוגרים והאחים הצעירים

מיזוג פעילות עמותת "אחים ואחיות בוגרים חיפה" בפעילות העמותה הארצית

02.11.15
אנו שמחים להודיע על מיזוג פעילות עמותת "אחים ואחיות בוגרים חיפה" בפעילות הארצית של עמותת "אח בוגר אחות בוגרת ישראל".

שתי העמותות החליטו למזג את פעילותן ולפעול במשותף מתוך צורך להרחיב את הפעילות, לשרת עוד מאות ילדים המגיעים ממשפחות חסרות דמות של אב או של אם, מתוך תפיסה של שירות מקצועי ואחיד. מהלך המיזוג מביא עמו בשורה של עבודה לפני נהלים משותפים שנכתבו עקב עבודה רבת שנים בכל אחד מן הארגונים. כמו כן המהלך מתבטא באיגום משאבים וניהול אחיד תחת העמותה הארצית.

את תהליך המיזוג הובילו ראשי הוועדים המנהלים של שתי העמותות; מטעם העמותה הארצית הגב' אסתי שמאמה ומנכ"ל העמותה הארצית  מר רועי פלפל. מטעם העמותה החיפאית מר' ג'קי אמסלם.

"אחים ואחיות בוגרים חיפה" הינה עמותה שנוסדה לפני 40 שנים, לאחר מלחמת יום כיפור, מתוך צורך לתת מענה באמצעות מתנדבים, לילדים מהעיר חיפה וסביבתה, אשר הפכו ליתומים בן לילה בעקבות המלחמה.

במהלך השנים שירתה העמותה החיפאית אלפי משפחות מהעיר חיפה וסביבתה. מתנדבי העמותה עזרו ועוזרים לחולל שינוי משמעותי אצל ילדים המגיעים מרקע של חוסר בדמות של אב או של אם.

עמותת "אח בוגר אחות בוגרת ישראל" הוקמה מתוך צורך לספק מענה לילדים ונוער, הגדלים בבית עם הורה יחיד, החסרים דמות אב או אם. העמותה מסייעת ותומכת במאות ילדים ובני נוער מדי שנה ומשרתת במהלך 2013 למעלה מ 400 ילדים, ע"י מספר זהה של מתנדבים, שהוכשרו על ידה. העמותה הינה חלק מארגון הגג העולמי –International Big Brothers Big Sisters, הפועל ב 12 מדינות ברחבי העולם, ונשענת על מתודה ארגונית הקיימת בארה"ב 110 שנים.

העמותה מעניקה שרות מקצועי, תוך מחוייבות לילדים ולהוריהם. מתוך מחוייבות זו מלווה את תהליך הקליטה וההתנדבות, בייעוץ פרטני ואישי, בפיקוח והדרכה לאורך כל תקופת ההתנדבות. בשלב הראשון מושקעת מחשבה משותפת, בהתאמה בין הילדים והמתנדבים. כל ילד מקבל את המתנדב המתאים והראוי עבורו. בשלב השני ניתנת תמיכה למתנדבים, על מנת להפיק מהתהליך את המירב. כל אלה מפיקים קשר איכותי וארוך טווח, בין הילד לאחיו הבוגר, ומעצימים את התרומה הניתנת לילד ואת ההשפעה החיובית של ההתנדבות, על חיי הילד בהווה והשלכותיה על עתידו.  הקשר המיוחד הזה מעשיר את חיי הילדים ותורם באופן משמעותי למימוש הפוטנציאל הגלום  בהם.

      IMG_3737


תגובות

Top