top of page
Purple Podiums

הסיפורים שלנו

טיראן ואייל

לכל אחד מאיתנו יש את הניגון הפנימי שלו. לפעמים אנחנו בוחרים לשתף מישהו בניגון שלנו ובאים להאזין לשלו. הכירו את טיראן ואייל שפורטים לנו על מיתרי הלב.

אלון ונתן

הכירו את אלון ונתן מאשקלון שהצטרפו ממש לאחרונה למשפחתנו!

ברגע שאלון ונתן נפגשו, החיבור ביניהם היה מידי. הם שיחקו יחד כדורגל, הכירו אחד את השני וחשבו יחד מה ירצו לעשות במהלך המפגשים הבאים.

נאחל המון הצלחה!

דניאל ויואב

הגשם והקור לא הרתיעו את דניאל ויואב. הם התלבשו מאוד חם ומאוד אדום (ממש, ממש אדום, כולל המטריה) כדי לעודד את הפועל תל-אביב בכדורגל. להלן התוצאות: שני חיוכים וסלפי אחד אדום במיוחד.

מאיה ונופר

ביום ההולדת שלנו אנו מעדיפים לרוב להיות בחיק המשפחה והחברים שאוהבים אותנו. מאיה, האחות הצעירה חגגה את היום השמח הזה בחברת נופר, אחותה הבוגרת. אנחנו מאחלים מזל טוב לכל מי שחוגגים יום הולדת בקרוב.

דיויד ויובל

אחיו הבוגר של יובל, דיויד, נסע לחו"ל לבקר את המשפחה שלו, אז יובל הפתיע אותו עם חולצה. מה שנקרא מתנה לחג…

טל וגיא

איזה כיף למצוא מישהו שאוהב את אותם הדברים שאתה אוהב, ולעשות אותם יחד. הכירו את טל וגיא, שמצאו תחביב משותף ונהנים מכל רגע. 

אלעד ושלומי

שעתיים בשבוע, זה מה שצריך, אומר הסלוגן שלנו. אבל החיים האמיתיים הם לא סלוגן באתר אינטרנט ולא קמפיין לגיוס מתנדבים. כשאח בוגר מלווה את אחיו הצעיר כבר ארבע שנים, הוא נמצא בכל צומת ובכל נתיב. וכשאלעד מסיים מסלול, שלומי מחכה לו בסופו.

Purple Podiums

אחים ואחיות מספרים

עומר ויניב

הכירו את עומר ויניב, צמד מגבעתיים כבר תקופה, הקשר שנוצר בניהם משנה חיים לגמרי! יניב בתקופה זו משרת כלוחם במילואים ועדיין לא שוכח את עומר מאחורה. כשיצא לאפטר לכמה שעות הציע לעומר להצטרף לטיול איתו, עם אישתו, התינוק והכלב על מנת לראות אותו ולהשקיע בעומר גם מהמעט שעות שיש לו בבית!

"היום אני כבר 4 שנים עם האחות הצעירה שלי!"

"הגעתי לאח בוגר דרך העיתון המקומי. חיפשתי לעצמי משהו שייתן לי איזשהו ערך מוסף בחיים ומצאתי את המודעה. התקשרתי, נפגשתי עם נציגי אח.ות בוגר.ת ישראל לראיון והתקבלתי! אמרו לי שצריך להתחייב לשנה ובהמשך נראה מה יהיה. היום אני כבר 4 שנים עם האחות הצעירה שלי!.

התחלתי ללוות אותה כשעלתה לכיתה א' ולא להאמין איך הזמן עבר וכיום היא כבר בכיתה ד’… האמת שכבר בשנה הראשונה הזמנתי אותה אלי הביתה. מאז היינו בעיקר אצלי בבית כי היה לה נעים בביתי והיא לא רצתה ללכת לאף מקום. בהמשך התחלנו לצאת למקומות נוספים כמו ספריה, גן שעשועים ועוד. היא אהבה להיות אצלי בבית, כי תמיד היו שם בשבילה הרבה חום ואהבה. היינו מתחבקות הרבה והיא הרגישה ממני ומבעלי שיש לה בית תומך להיות בו. העמותה פינקה אותנו כל העת בשוברים לכל מיני מקומות בילוי ומסעדות וזה העשיר מאוד את היציאות שלנו.

בהתחלה לא היה לה הרבה ביטחון והיא לא השתתפה במפגשים של העמותה. אפילו בחנוכה ופורים כשכל הילדים השתתפו. לאחרונה היינו במפגש של רובוטיקה וראיתי אותה מליאת ביטחון, נוכחת ומשתתפת הרבה. כשהיינו חוזרות הביתה היא תמיד אמרה לי שהיא נהנתה מהמפגשים הללו. איזה כייף שהצלחתי להביא אותה למקומות ותחומים שכייף לה בהם!. לאחרונה הבאתי לה מצלמה וביחד אנחנו מצלמות והיא מאוד אוהבת לצלם.

למרות אירועי השנה האחרונה בעקבות אירועי וירוס הקורונה והקושי לקיים שיחות בווידאו שמרנו על קשר טלפוני ככל האפשר. אנחנו גם בקשר עם זוג אחים נוסף מהעמותה ומבלים איתם כשאפשר. הפתיע אותי שהאחות הצעירה סיפרה לי על חוויה שהיא זוכרת עד היום, מלפני כשלוש שנים. היה זה במסגרת אירועי המכבייה כאשר נסענו למפגש בכינרת – היא זוכרת את זה עד היום כאירוע מהנה במיוחד".

הקשר שלי עם אביב זה בהחלט קשר כזה של אח גדול-קטן. אני עוזר לו לתכנת, אנחנו מטיילים, משחקים כדורגל ומדברים המון. לקח זמן עד שיוסי שיתף אותי בדברים מאוד אישיים, וכשזה קרה, זה שימח אותי מאוד.

דן, מנטור אח בוגר

באמצע יולי 2013 נפגשתי עם דויד ילד תכול עיניים בן 5.9, רגע לפני כיתה א'. משם ועד היום, לאחר 10 שנים, צמח קשר וחיבור מדהים של חוויות משותפות, פעילויות ספורט, טיולים, גלידות בנמל, חיבור לכדורגל ומשחקים של מכבי ת"א ואינסוף בילויים משותפים. קשר של חיבה ,דאגה, חברות, שיחות אישיות התייעצויות ולבטי גיל ההתבגרות.  דויד היום הוא חלק מחיי ואני חלק מחייו. זכות היא לי.

אבי, מנטור אח בוגר

Purple Podiums

פרויקט מחשב לכל אח.ות

בשנת 2020 לאור תקופת הקורונה, גייסנו וחילקנו עשרות מחשבים לילדים ובני נוער מרחבי הארץ שלא היו ברשותם מחשבים- במטרה לאפשר את המשך הקשר הרציף עם האח הבוגר, ואת השתתפותם בלמידה מרחוק.

המתנדבת המסורה שלנו חנה, מספרת

"לעמותת אח בוגר אחות בוגרת ישראל לא הגעתי במקרה. חיפשתי להתנדב בעמותה שיש לה השפעה משמעותית על עתידם של ילדים שזקוקים לתמיכה הזו.

במהלך ימי פרויקט ״מחשב לכל אח״ זכיתי להקים ולהכיר מערך של אנשים מקסימים בעלי לב רחב שתרמו מזמנם, ממרצם ומרכבם על מנת שלא יישאר ילד אחד שהדבר היחידי שמפריד בינו לבין השכלה הוא מחשב.

באמצעות שיתוף פעולה יוצא מן הכלל של המתנדבים המקסימים שלנו, צוות הרכזים ועובדי העמותה – בהובלתו של מנכ״ל העמותה המדהים נתי – התרגשתי לראות איך הפרויקט מתרומם ואיך המחשבים שהגיעו למשפחות באמצעות המתנדבים, שימחו משפחות שלמות וילדים רבים. אני מודה לכל המתנדבים על העשייה ומודה לאנשי העמותה שאפשרו לי לקחת חלק בפרויקט."

גלית ואני נפגשות בימי ראשון. במפגש האחרון שלנו ישבנו לשתות שוקו וגלית אמרה לי ״היום שאלו אותי בבית ספר מה אני רוצה להיות כשאני גדולה ואמרתי להם שאני רוצה להיות חונכת , כמו שאת״.

לא הייתי מוכנה לזה בכלל , התרגשתי כל כך - המשפט הזה של גלית הציף ומילא את ליבי.

לגלית יש תסמונת נדירה שמאופיינת בעיכוב התפתחותי ואבחון על הרצף האוטיסטי, היא ילדה מדהימה בת 11 ומלכת השכונה - כולם מכירים ואוהבים אותה, היא מחייכת עם העיניים הכחולות הגדולות שלה ואומרת שלום למכרים וגם לאנשים חדשים, אוהבת ליצור שיח, לרקוד, לשיר, לטייל עם כלבים ולשחק.

כבר שנה וחצי שאנחנו מבלות יחד, זה התחיל בטיולים בגן מאיר ובילוי במשחקיות והמשיך גם מדי פעם לארוחות שישי, ימי הולדת וחגים. גלית מהווה לי השראה, היא מציירת לי את העולם בשמחה הטבעית שלה, מדגישה לי את ההנאה הגדולה שיש בדברים הפשוטים, והכניסה אותי למשפחה המדהימה והאוהבת שלה - המשפחה השנייה שלי, פה בתל אביב. ההתנדבות והעמותה, שהיא המעטפת לכל הטוב הזה, הכניסו לי משמעות לימי ראשון ובכלל, אני מודה על החיבור המיוחד והמדויק שהעמותה יצרה ועל הזכות שיש לי להיות חלק מחייה של גלית.

דנה, מנטורית אחות בוגרת

את יום ההולדת האחרון של מאור, שמלאו לו 10 שנים, חגגנו יחד במסלול קארטינג בחיפה.

מאור "התאהב" בקארטינג בזמן האחרון (בעקבותיי), עבר שם קורס והתחיל ללכת לחוג. לפעמים אנחנו הולכים לשם ונוסעים על קארטינג ביחד. כיף גדול.

התמונה המצורפת צולמה מתוך מערה שבנחל המערות, ליד חיפה, עשינו לשם טיול קטן.

אלכס, מנטור אח בוגר

דנה נכנסה לליבי מהרגע הראשון שנפגשנו. אני ממש שמחה על הצימוד. הצלחה מסחררת 🥰 

אנחנו אוהבות לטייל ביחד, להסתובב בקניון, לראות סרטים וסתם לקשקש :)

מירב, מנטורית אחות בוגרת

כל מפגש שלי עם דולב הוא חוויה כי באמת החיבור בנינו היה כל כך מהיר וכיף, אבל אם רגע נתייחס לדברים מגניבים שעשינו, אז יש רגע שבו הלכנו לראות שקיעה בים ואספנו צדפים ונקלענו לשיחה טובה ומשם הלכנו לאכול. באותה סיטואציה הבנו באופן הדדי כמה שכיף לנו וכמה שאנחנו מרגישות בנוח אחת עם השנייה. 

דולב ואני מאוד דומות במיוחד כי שתינו מאוד אוהבות אומנות ויצירה, אז באחד המפגשים הבאתי לנו חומרי יצירה להכנת תכשיטים, ופשוט הכנו כל מיני שטויות, אבל הכי חשוב ומגניב שהכנו לנו צמיד חברות. לפני כמה ימים גיליתי שלדולב נקרע הצמיד אז קצת מבאס אבל נתקן אותו במהרה! 

שני, מנטורית אחות בוגרת

בכל מפגש שלנו אחת עם השניה, אנחנו אוהבות לעסוק במשהו חדש, יצירתי וכייפי. לדוגמא לצייר, לצבוע, להכין צמידים וגם להתעסק בסליים.

אנחנו גם אוהבות לטייל בעיר יחד, אז מידי פעם אנחנו נהנות מטיול רגלי בגינות שבעיר. 

אדוה, מנטורית אחות בוגרת

את אביב פגשתי לפני כשלוש שנים, ילד חייכן ודעתן, שחיפש חבר לשחק איתו, לטייל איתו ולצחוק איתו. 

הידע של אביב הוא אינסופי ואני מחכה למפגשים איתו כדי לחוות עוד חוויות. 

אנחנו אוהבים לשחק כדורגל ביחד, ללכת לגינה, לבריכה ולים, וסתם להישאר בבית בימים קרים ולשחק משחקי קופסא. הכי אנחנו אוהבים להשתובב ולספר בדיחות אחד לשני. 

היום אביב כבר גדל והוא בן 9 והדרך הארוכה שהוא עשה ניכרת בכל מפגש. הוא בוגר יותר, אחראי יותר אבל עדיין אוהב להשתובב כמו כל ילד בגילו. 

אני מקווה שנמשיך להיות שם אחד בשביל השני עוד זמן רב. 

רונן, מנטור אח בוגר

הצטרפו אלינו

הפכו לשותפים של אח בוגר אחות בוגרת ישראל ועזרו לנו לייצר שינוי בחיי ילדים, בני נוער וצעירים בכל רחבי הארץ

*כל התמונות בעמוד הן תמונות אמיתיות שצולמו ברגעים מאושרים בין האחים.יות הבוגרים.ות לאחים.יות הצעירים.ות ונשלחו אלינו לצורך פרסומים שונים. בכדי להגן על פרטיותם של המצולמים החלטנו בכל זאת לשנות את שמם ואת פניהם בעזרת תכנת Ai. התמונות המקוריות שמורות במערכת ;)

bottom of page