top of page
Purple Podiums

פעילויות נוספות

פרויקט מחשבים

מטרת הפרויקט היא לספק מחשבים לכ-80 מילדי העמותה, בשביל שלצד שגרת המלחמה והלחצים הכרוכים בה, יוכלו לחוות רגעי כיף ונחת, להפיג את הדאגות, להצליח לשמור על קשרים חברתיים ועל שגרת למידה.

בעת מלחמה, בבית הישראלי הממוצע תשדירי החדשות מוקרנים שעות ארוכות בטלוויזיה כברירת מחדל. הילדים מוגבלים ביכולתם לצאת לבלות עם חברים בשל המצב הבטחוני, ובאזורים רבים, יום הלימודים מתנהל במתכונת מקוונת. בהיעדר מסגרת חברתית או לימודית, הטלוויזיה מהווה את אמצעי הבידור העיקרי, ללא אופציה להתנתק. צפייה ממושכת בחדשות, במיוחד בתכנים גרפיים קשים, מייצרת חרדה בקרב ילדים ונוער, ועלולה לייצר השפעות נפשיות ארוכות טווח.

 

אנו רוצים לספק מחשבים באמצעותם הילדים יוכלו להתנתק מעדכוני החדשות ולצלול לתוך עולם משחקי, צבעוני וחברתי, שיקל על מצבם הרגשי בטווח הקצר והארוך.

תודה לעמותת "תן גב" על תרומת המחשבים ועל שיתוף הפעולה!

"ניצחון כחול לבן"

מטיסים ילדים מפונים מעוטף עזה למוקדמות אליפות אירופה

היוזמה המשמעותית הזו שהתרגשנו לקחת בה חלק, הביאה שביב של שמחה והקלה לחייהם של 300 ילדים ובני נוער מפונים מעוטף עזה. ילדים אלה חזו במו עיניהם בזוועות המלחמה, וחוו טראומות שאף אדם בשום גיל לא צריך לחוות. הילדים האלו הזדקקו להפוגה דחופה מממציאות קשה וטראומטית של מלחמה מתמשכת.

 

ב-15 בנובמבר הטסנו את הילדים לטיול חוויתי בהונגריה. הילדים הלכו למשחק הכדורגל של נבחרת ישראל במוקדמות אליפות אירופה, ואף פגשו את השחקנים באופן אישי. במהלך הטיול הם זכו גם לביקור מפתיע של נועה קירל, זמרת הפופ האהובה בישראל.

 

ההתרגשות הייתה עצומה, ובסוף הטיול קיבלנו הודעות מרגשות רבות ממשתתפי התוכנית והוריהם. הפרויקט נוסד בשיתוף ההתאחדות לכדורגל, ספורטאים מובילים, אל על, הסוכנות היהודית ושותפים נוספים. 

אנו מזמינים אתכם לקרוא על כך בקישורים הבאים:

תמיכה בחיילינו

כמו כל עם ישראל, גם עמותת אח.ות בוגר.ת ישראל (ע"ר) נכנסה למציאות אחרת מהבוקר השחור של ה-7 באוקטובר. זוועות הטרור האכזריות באזורים הדרומיים וכן ירי של אלפי רקטות בפריסה ארצית הרעידו את עולמנו.


ההתפרצות המפתיעה של המלחמה והיקפה הובילו למחסור בציוד לחיילים רבים. בכדי לסייע לשני גדודים צבאיים בצפון ובדרום, גייסנו כספים, רכשנו ושינענו ציוד חירום בשווי מאות אלפי שקלים. היוזמה נועדה לסייע לאלפי חיילי צה"ל, ולאפשר להם להבטיח ביעילות את יכולת ההגנה העצמית שלהם.

תוכנית לליווי נמלטים

תכנית לתמיכה לימודית חברתית רגשית לילדים נמלטי המלחמה באוקראינה  

מנהלת "צו השעה" הינה מוקד סיוע הומניטרי בהובלת משרד הרווחה והביטחון החברתי, ובשיתוף המועצה הישראלית להתנדבות. המוקד מטפל בילדים ובני נוער שנמלטו ממולדת בעקבות המלחמה והגיעו ארצה. רבים מנמלטי המלחמה באוקראינה ילדים בגילאי 6-18 והם לומדים בבתי ספר ברחבי הארץ. ילדים אלה נעקרו ממולדתם והשאירו מאחור את כל מה שהכירו ולא ידוע מתי יוכלו לחזור לשגרה חייהם. מטרת התוכנית היא לתת להם תמיכה חברתית רגשית וקשר יציב.

בהמשך לפניית המועצה הישראלית להתנדבות המרכזת את הסיוע של הארגונים האזרחיים אנו בעמותת אח בוגר אחות בוגרת ישראל (ע"ר), הענקנו לילדים אלו בדרך שלנו את התמיכות להן הם זקוקים, זאת על פי מודל תוכנית הליבה שלנו: אח בוגר אחות בוגרת, הדובר את שפתם ומכיר את תרבותם.

התוכנית נתנה מענה אישי וארוך טווח בדמות חונכות אישית ופעילות חברתית פרטנית ופעילות חברתית קבוצתית למשתתפי התוכנית.

חלוקת משלוחי מנות לקשישים

שמחים לשתף אתכם.ן בפעילות פורים מרגשת שעשינו באור יהודה. בחג, עשינו שיתוף פעולה יחד עם עיריית אור יהודה, בה כיתות א' בעיר הכינו משלוחי מנות לגיל השלישי. הצמדים שלנו בעמותה הגיעו לאסוף את המשלוחים וחלקו לקשישים. הפעילות הייתה כה מרגשת והצמדים והקשישים שקיבלו את המשלוחים יצאו מרוצים ומסופקים.

אירוע פורים

לכבוד חג הפורים, חגגנו בעמותת אח.ות בוגר.ת ישראל אירוע פורים ארצי עבור כל הצמדים שלנו מכל הארץ. האירוע התקיים באוניברסיטת תל אביב בבית הספר למוזיקה, והיה מלא בפעילויות מהנות, ארוחה טעימה והגרלה נושאת פרסים שווים. שמחנו על ההזדמנות לראות את כל הצמדים שלנו בתחפושות מיוחדות ומושקעות ועם חיוך מאוזן לאוזן. בהחלט שהיה אירוע מוצלח ומהנה עבור כולנו.

 

תודה לבית הספר למוזיקה על האירוח הנעים ותודה לראש בית הספר למוזיקה ד"ר אורי רום, לדניאל רינג שארגן את האירוע וליובל יקיר שהעביר את סדנת כלי ההקשה שהייתה מעניינת ומרתקת.

מירוץ לזכרו של עופר קם

באפריל 2023 התקיים אירוע לציון 20 שנים לעמותה. כחלק מהאירוע קיימנו ריצה לזכרו של עופר קם ז"ל, חבר ועד יקר של העמותה בשנים 2016 ועד פטירתו בשנת .2022 המרוץ היה פתוח למתנדבים, אחים צעירים ובוגרים, חברי העמותה ומשפחתו של עופר. במרוץ היו מסלול 10 ק"מ ומסלול המותאם לילדים עם מוגבלויות. במרוץ זה המשכנו את המסורת של הענקת תעודות ע"ש עופר קם למתנדבי העמותה.

אירוע גיבוש ארצי בשרונה

באירוע גדול שערכנו בשרונה חגגנו את ליבת הפעילות של העמותה- את הקשר המיוחד שנרקם בין האחים והאחיות הבוגרים והצעירים. צמדי אחים ואחיות הגיעו מרחבי הארץ ונהנו משלל הפעלות, דוכני פעילות וכיבוד, וזכו לפגוש מכרים ותיקים וחדשים הלוקחים חלק בפעילות העמותה. כל צמד קיבל במתנה בלוק עם תמונה שלהם שצולמה במקום.

באירוע קיימנו טקס שבו התרגשנו להעניק ל-3 מתנדבים את אות המתנדב המצטיין ע"ש עופר קם, כהוקרה על פעילותם החשובה, שבזכותה אנו יכולים להמשיך לצמוח ולעשות טוב

רוצים גם אתם להתנדב ולהרגיש שאתם חלק משינוי? לחצו כאן.

הצטרפו אלינו

הפכו לשותפים של אח בוגר אחות בוגרת ישראל ועזרו לנו לייצר שינוי בחיי ילדים, בני נוער וצעירים בכל רחבי הארץ

*כל התמונות בעמוד הן תמונות אמיתיות שצולמו ברגעים מאושרים ונשלחו אלינו לצורך פרסומים שונים. בכדי להגן על פרטיותם של המצולמים החלטנו בכל זאת לשנות את שמם ואת פניהם בעזרת תכנת Ai. התמונות המקוריות שמורות במערכת ;)

bottom of page